Τρίτη, 14 Απριλίου 2009

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ ΣΧΟΛΙΚΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ


Με μεγάλη διοργανωτική επιτυχία και συμμετοχή-ρεκόρ (848 συμμετέχοντες) διεξήχθησαν φέτος τα Πανελλήνια Σχολικά Πρωταθλήματα στο συγκρότημα Πόρτο Καρράς στη Χαλκιδική.



Από τους σκακιστές της ομάδας μας ο μαθητής του Δημοτικού Σχολείου Άνοιξης Άγγελος Βακάλης κατέλαβε 7η θέση στο Πρωτάθλημα της ΣΤ Δημοτικού με 6.5βαθμούς σε 9 αγώνες. (96 συμμετοχές)

Η Δανάη Κοκόση (Μπροστά και δεξιά στη φωτογραφία , από το ομαδικό πρωτάθλημα Γυμνασίων) συγκέντρωσε 4.5 βαθμούς και κατέλαβε την 26η θέση στη γενική κατάταξη και την 7η στα κορίτσια στο Πρωτάθλημα της Β' Γυμνασίου.

Αναλυτικά οι πίνακες των μεταλλίων στα ατομικά πρωταθλήματα (γενική βαθμολογία και βαθμολογία κοριτσιών)

ΛΥΚΕΙΑ

1.Γαλόπουλος Νίκος
2.Παπαδημητρίου Αθανάσιος
3.Παυλίδης Αντώνιος

Μανελίδου Μαρία
Παυλίδου Αικατερίνη
Ιορδανίδου Ζωή

Γ' ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ

1.Γαλόπουλος Παναγιώτης
2.Σκουλάκης Χαραλαμπος
3.Μπαλωμενάκης Χαράλαμπος

Μπαρμπαγεωργοπουλου Φανή
Παχάκη Χριστίνα
Τσαρουχά Μαριάνθη

Β' ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ

1.Καζάκος Μανώλης
2.Φωτιάδης Ιωάννης
3.Παπαθανασίου Αγγελική

Παπαθανασίου Αγγελική
Βαφειάδου Ασημένια
Φράγκου Ελένη

Α'ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ

1.Λιοδάκης Κωνσταντίνος
2.Παπαδόπουλος Παναγιώτης
3.Μιχελάκος Παναγιώτης

Δρακάκη Άννα-Μαρία
Φαχαντίδου Αθηνά-Μιχαέλα
Αμοιρίδου Δήμητρα

ΣΤ' ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ

1.Σταθόπουλος Ιωάννης
2.Ναούμ Σπύρος
3.Θεμελής Γεώργιος

Παπαθανασίου Ελισάβετ
Σερεφίδου Δέσποινα
Φράγκου Μαρία

Ε' ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ

1.Παπαδόπουλος Γεώργιος
2.Γουλούτης Νικόλαος
3.Λαδόπουλος Δημήτριος

Τσολάκη Ελένη
Ηλιοπούλου Ελισάβετ
Καφετζή Αγγελική

Δ' ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ

1.Παπαδόπουλος Αργύρης
2.Καλόφωνος Παναγιώτης
3. Κελίρης Ανδρέας

Νικολαίδου Βασιλική
Μόσχου Αλεξία
Ψωφίμη Μηλιά

Γ'ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ

1.Θεοδώρου Νικόλας
2.Αβραμίδου Αναστασία
3.Κουσκούτης Αλέξανδρος

Αβραμίδου Αναστασία
Τανανάκη Ειρήνη
Τσολακίδου Σταυρούλα

Β'ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ

1.Ιωαννίδης Ευγένιος
2.Μπενέτος Σπύρος
3.Αλεξάκης Γεώργιος

Γραφάκου Σωτηρία
Πραματευτάκη Λουκία
Παπαευστρατίου Δέσποινα

Α'ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ

1. Μπετσάκος Κωνσταντίνος
2. Καρούσος Νικόλαος
3. Νικολαόυ Αλέξανδρος

Κυριαζάκου Μαρία-Ελένη
Μαθιουλάκη Ιωάννα
Κευσίκογλου Πετρούλα

ΝΗΠΙΑ

1. Βαρδάκας Νικόλαος
2. Λιοδάκης Φίλιππος
3. Μπενέτος Μιχάλης

Τσιβελεκίδου Ευγενία
Δερμιτζάκη Γεωργία
Αρπατζάνη Μαρία-Έλενα

Αναλυτικά τα αποτελέσματα στο http://www.greekchess.com/sxoliko2009/

Δεν υπάρχουν σχόλια: