Τρίτη 14 Απριλίου 2009

Νεανικό Τουρνουά στο Αιγάλεω

Μετά τους αγώνες που διεξήχθησαν με επιτυχία στην Άνοιξη την Κυριακή 12/4 , μία ακόμα καλή ευκαιρία για τους νεαρούς σκακιστές και σκακίστριες της ομάδας μας να προπονηθούν μέσα στις διακοπές του Πάσχα είναι και το τουρνουά στο Αιγάλεω όπου θα έχουν την ευκαιρία να αγωνιστούν-και να διακριθούν!- με αντιπάλους της ηλικίας τους. Οι αγώνες θα διεξαχθούν στην περίοδο των μαθητικων διακοπών του Πάσχα (απογεύματα 21-25 Απριλίου) στο εντευκτήριο του Σ.Ο. Αιγάλεω (Ιερά Οδός 294, Εμπορικό Κάντρο La Mirage, 1oς όροφος, τηλ. 210-5910421).

Αναλυτικά η προκήρυξη:

Περιγραφή: Ατομικό τουρνουά με Ελβετικό σύστημα έξι (6) γύρων και χρόνο σκέψης μία (1) ώρα και 30 λεπτά ανά παίκτη για όλη την παρτίδα και μισό λεπτό ανά κίνηση από την πρώτη κίνηση. . Οι πρώτοι δύο γύροι θα έχουν μειωμένο χρόνο σκέψης 1 ώρα και 5 λεπτά ανά παίκτη. Θα διεξαχθεί σε δύο ομίλους, έναν για παιδιά κάτω των 10 ετών (γεννηθέντες το 1999 και μετά) κι έναν για παιδιά κάτω των 14 ετών (γεννηθέντες το 1995 και μετά)

Πρόγραμμα: Τρίτη 21 Απριλίου ώρα 5.00 μ.μ.
Τρίτη 21 Απριλίου ώρα 7.30 μ.μ.
Τετάρτη 22 Απριλίου ώρα 6.00 μ.μ.
Πέμπτη 23 Απριλίου ώρα 6.00 μ.μ.
Παρασκευή 24 Απριλίου ώρα 6.00 μ.μ.
Σαββάτο 25 Απριλίου ώρα 6.00 μ.μ.

Χώρος Εντευκτήριο του Σ.Ο.Αιγάλεω (Ιερά Οδός 294, Εμπορικό κέντρο
Αγώνων: La Mirage, 1ος όροφος, Τηλ. 210-5910421)

Συμμετοχή: Δικαίωμα συμμετοχής έχουν όλοι οι σκακιστές και οι σκακίστριες ανεξαρτήτως βαθμού αξιολόγησης, κατηγορίας ή τίτλου.

Έπαθλα: Τα τρία πρώτα παιδιά της γενικής κατάταξης σε κάθε όμιλο θα βραβευτούν με κύπελλα. Επίσης τα τρία πρώτα κορίτσια (εξαιρούνται από αυτά που θα μπουν στην πρώτη τριάδα της γενικής κατάταξης) σε κάθε όμιλο θα βραβευτούν με μετάλλια.