Παρασκευή, 26 Μαρτίου 2010

Τουρνουά blitz και rapid

Με τη διοργάνωση τουρνουά blitz και rapid συνεχίζεται η σκακιστική δραστηριότητα στην Αττική και την Περίοδο του Πάσχα.

Λεπτομέρειες για την σειρά αγώνων blitz του Δία Πετρούπολης που ξεκινούν την Μεγάλη Δευτέρα μπορείτε να βρείτε στην παρακάτω αφίσα. Ακολουθεί η προκήρυξη του 2ου Εαρινού τουρνουά Rapid του Α.Ο. Πεύκης






ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 2ου EΑPΙΝΟΥ ΤΟΥΡΝΟΥΑ «RAPID» Α.Ο. ΠΕΥΚΗΣ



ΔΙΟΡΓΑΝΩΤΗΣ: Σκακιστικό Τμήμα Αθλητικού Ομίλου Πεύκης



ΧΩΡΟΣ ΑΓΩΝΩΝ: Εντευκτήριο Σκακιστικού Τμήματος Α.Ο. Πεύκης, Αγίας Παρασκευής 9, Λυκόβρυση (εντός εργοστασίου εταιρίας «ΒΕΝΕΤΗΣ»)

Συγκοινωνία: Λεωφορείο Β9 από οδό Χαλκοκονδύλη-Αχαρνών-Νέα Φιλαδέλφεια, ή από σταθμό ΗΣΑΠ Κηφισιάς (στάση: 2η Κηφισιάς)

ΣΥΣΤΗΜΑ ΑΓΩΝΩΝ: Ελβετικό 7 γύρων

ΧΡΟΝΟΣ ΣΚΕΨΗΣ: 10' + 5"/κίνηση για κάθε παίκτη, για την ολοκλήρωση κάθε παρτίδας.

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΑΓΩΝΩΝ: Μεγάλη Τετάρτη 31 Μαρτίου 2010 (ώρα έναρξης 17:00')



ΚΑΝΟΝΙΣΜΟΣ ΑΓΩΝΩΝ: Θα ισχύσουν οι κανονισμοί rapid της FIDE και της Ε.Σ.Ο.



ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ ΑΓΩΝΩΝ: Σταυρουλάκη Μαρίνα



ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ & ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ ΚΛΗΡΩΣΕΩΝ: Γαζής Γιώργος


ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ: Έχουν όλοι οι παίκτες, ανεξαρτήτως φύλου, ηλικίας ή δυναμικότητας.


ΟΡΙΟ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ: 45 ATOMA. Θα τηρηθεί αυστηρά σειρά προτεραιότητας.

ΕΠΑΘΛΑ:

1ος νικητής: Χρηματικό έπαθλο 100 € & χρυσό μετάλλιο
2ος νικητής: Χρηματικό έπαθλο 80 € & αργυρό μετάλλιο
3ος νικητής: Χρηματικό έπαθλο 60 € & χάλκινο μετάλλιο
1η γυναίκα: Χρηματικό έπαθλο 50 € & χρυσό μετάλλιο*

1ος με ελληνικό ELO< 1800: Χρηματικό έπαθλο 50 €

1ο αγόρι (+1/1/1994): Χρυσό μετάλλιο & σκακιστικό βιβλίο

1ο κορίτσι (+1/1/1994): Χρυσό μετάλλιο & σκακιστικό βιβλίο

1ο αγόρι (+1/1/1998): Χρυσό μετάλλιο & σκακιστικό βιβλίο

1ο κορίτσι (+1/1/1998): Χρυσό μετάλλιο & σκακιστικό βιβλίο



ΚΡΙΤΗΡΙΑ ΑΡΣΗΣ ΙΣΟΒΑΘΜΙΑΣ: 1) Τα αποτελέσματα μεταξύ ισόβαθμων παικτών (αν έχουν παίξει όλοι μεταξύ τους), 2) Μπούχολτς, 3) Άθροισμα προοδευτικής βαθμολογίας.



ΚΑΤΑΝΟΜΗ ΧΡΗΜΑΤΙΚΩΝ ΕΠΑΘΛΩΝ:

1) Σε περίπτωση ισοβαθμίας, τα χρηματικά έπαθλα μοιράζονται.

2) Σε περίπτωση κατάκτησης 2 ή περισσοτέρων επάθλων, ο/η δικαιούχος λαμβάνει το μεγαλύτερο.



ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ:

Στην κ. Σταυρουλάκη Μαρίνα (τηλ. 6971750188, e-mail: marastav@otenet.gr), στον κ. Ζαχαρίου Νίκο (τηλ. 6983265624, e-mail: niko_zah@hotmail.com) και στον κ. Γαζή Γιώργο (τηλ. 6944785097)


ΠΑΡΑΒΟΛΟ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ: Θα υπάρξει οικονομική συνδρομή 15 €/συμμετοχή,

για τα έξοδα της διοργάνωσης, καθώς και την εξασφάλιση των επάθλων.



ΓΕΝΙΚΕΣ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ:

1) Οι δηλώσεις συμμετοχής των σκακιστών θα πρέπει να επιβεβαιωθούν με τη φυσική παρουσία τους στον χώρο των αγώνων την Μεγάλη Τετάρτη 31 Μαρτίου το αργότερο μέχρι τις 16:45' και την καταβολή του παραβόλου συμμετοχής.

2) Δικαίωμα στα έπαθλα έχουν μόνο όσοι τερματίζουν.

*3) Στην κατηγορία γυναικών το χρηματικό έπαθλο θα δοθεί μόνο εφ'όσον εξασφαλιστούν τουλάχιστον 4 συμμετοχές στην κατηγορία (κορίτσια< 12 δεν υπολογίζονται).

4) Σε περίπτωση που ο αριθμός των συμμετοχών δεν ξεπεράσει τις 25, τα χρηματικά έπαθλα θα είναι μειωμένα κατά 10€.

5) Για κάθε ζήτημα που δεν προβλέπεται από αυτή την προκήρυξη ή από τους κανονισμούς της Ε.Σ.Ο. καθώς και για κάθε έκτακτο περιστατικό, αρμόδιοι να αποφασίσουν είναι η Διευθυντής Αγώνων, σε συνεργασία με τον Διαιτητή της διοργάνωσης.



Δευτέρα, 22 Μαρτίου 2010

Σχολικά Πρωταθλήματα Νομαρχίας Ανατολικής Αττικής - Δελτίο Τύπου



 ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ

Άνοιξη Αττικής, 15.03.2010

Με συμμετοχή, η οποία ξεπέρασε ακόμη και τις πλέον αισιόδοξες προβλέψεις, διεξήχθησαν το Σαββατοκύριακο 13 και 14 Μαρτίου 2010 στα Εκπαιδευτήρια Β. Καργάκου (Λεωφόρος Δροσιάς – Σταμάτας 25Α, Σταμάτα) το 1ο Ατομικό και Ομαδικό Σχολικό Πρωτάθλημα της Νομαρχίας Ανατολικής Αττικής 2010 με συνδιοργανωτές το αθλητικό σωματείο Σκακιστική Άνοιξη , τα Εκπαιδευτήρια Β. Καργάκου και την Ένωση Σκακιστικών Σωματείων Νομού Αττικής (Ε.Σ.Σ.Ν.Α.)    Πιο συγκεκριμένα, στους ατομικούς αγώνες συμμετείχαν 236 μαθητές και μαθήτριες και στους ομαδικούς αγώνες 14 ομάδες από ολόκληρο το φάσμα των σχολείων, δημόσιων και ιδιωτικών, των Δήμων και των Κοινοτήτων της Νομαρχίας Ανατολικής Αττικής, αποδεικνύοντας το πλούσιο σκακιστικό δυναμικό της Νομαρχίας Ανατολικής Αττικής και τη σωστή αναπτυξιακή δουλειά, η οποία γίνεται από τα σκακιστικά σωματεία και τους δασκάλους του σκακιού, που δραστηριοποιούνται στην περιοχή.

Η διοργάνωση εξελίχθηκε εύρυθμα και με πνεύμα ευγενούς άμιλλας και η ολοκλήρωσή της βρήκε ευχαριστημένους τόσο τους συμμετέχοντες όσο και τους γονείς τους.

Η «Σκακιστική Άνοιξη» ευχαριστεί για την καθοριστική συμβολή τους στην οργανωτική επιτυχία του 1ου Ατομικού και Ομαδικού Σχολικού Πρωταθλήματος της Νομαρχίας Ανατολικής Αττικής 2010 τους εκλεκτούς φίλους μας κ. Ηλία Δαλιάνη (Α.Ο. «Τρεις Αστέρες» ’89), ο οποίος με την τεράστια εμπειρία του στη διοργάνωση μαθητικών πρωταθλημάτων στάθηκε πολύτιμος σύμβουλος για μας και αναντικατάστατος αρωγός στην προσπάθειά μας, τον κ. Δημήτριο Σιαμίδη (Α.Σ. Λαυρίου), το σκακιστικό πατέρα των μαθητών και των μαθητριών από το Λαύριο, που εντυπωσίασαν με τις πολλές διακρίσεις τους στους αγώνες, ο οποίος με τη γνώση και την ψυχραιμία του αντιμετώπισε αποτελεσματικά εν τη γενέσει του κάθε πρόβλημα, και τον κ. Λιμβέριο Αγγελάκη (Ε.Ο.Α.Ο. Νικαίας «Ο Φυσιολάτρης»), Πρόεδρο της Ε.Σ.Σ.Ν.Α., ο οποίος κάλυψε πρόθυμα με υλικό του σωματείου του τις επιπλέον ανάγκες, που δημιούργησε η πέρα από κάθε πρόβλεψη συμμετοχή στους αγώνες.

Ως άνθρωποι του σκακιού ευχαριστούμε θερμότατα τα Εκπαιδευτήρια Β. Καργάκου για την άριστη φιλοξενία στις σύγχρονες εγκαταστάσεις τους, την οποία προσέφεραν τόσο στους μαθητές και τις μαθήτριες, που αγωνίστηκαν, όσο και στους γονείς τους, που υπομονετικά τους συνόδευσαν, και για την κάλυψη των εξόδων της διοργάνωσης. Αισθανόμαστε πραγματικά ευγνώμονες, διότι τα Εκπαιδευτήρια Β. Καργάκου ενέταξαν στην πολύπλευρη προσφορά τους στα παιδιά και την καλλιέργεια του σκακιού.

Τέλος, ως ενεργοί πολίτες της Ανατολικής Αττικής ευχαριστούμε θερμότατα το διακεκριμένο μετεωρολόγο και Βουλευτή Περιφέρειας Αττικής κ. Νικόλαο Καντερέ, ο οποίος μας τίμησε με την παρουσία του στους αγώνες και έτεινε ευήκοον ους στις προτάσεις μας για την περαιτέρω ανάπτυξη του σκακιού στη Νομαρχία Ανατολικής Αττικής.


«Σκακιστική Άνοιξη»

Τρίτη, 16 Μαρτίου 2010

Ατομικό Σχολικό Πρωτάθλημα Νομαρχίας Ανατολικής Αττικής 2010 - Βαθμολογίες και Προκρίσεις

Με τη συμμετοχή 236 νεαρών σκακιστών και σκακιστριών διεξήχθησαν οι ατομικοί σχολικοί αγώνες.

Δείτε αναλυτικά τις τελικές βαθμολογίες σε κάθε κατηγορία. Τονισμένοι με πράσινο χρώμα είναι οι μαθητές που προκρίνονται στην Τελική Φάση (Γλυφάδα, Κυριακή 21/3 -14ο ΔΗΜ. ΓΛΥΦΑΔΑΣ, ΓΟΥΝΑΡΗ 216 & ΗΦΑΙΣΤΟΥ). 

 ( Προκρίνονται σε κάθε κατηγορία οι τρείς πρώτοι της κατάταξης και το πρώτο κορίτσι.  Επίσης, με απόφαση του ΔΣ της ΕΣΣΝΑ προκρίνονται όλα τα νήπια στην τελική φαση.)



ΝΗΠΙΑ











Τελική Κατάταξη











ΘΕΣΗ ΟΝΟΜΑ Pts BH. BH. BH.
1 ΣΤΡΑΤΗ ΜΠΕΤΥ-ΑΝΝΑ 5 14½ 1ο ΚΟΡΙΤΣΙ
2 ΜΕΤΡΙΔΗΣ ΑΓΓΕΛΟΣ 14½ 8 10½ `
3 ΒΟΡΤΣΕΛΑ ΛΥΔΙΑ 3 17 11½
4 ΒΟΥΛΟΥΜΑΝΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ 3 14 10
5 ΑΝΑΣΤΑΣΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 3 13
6 ΠΕΤΡΟΓΙΑΝΝΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ 3 10
7 ΠΑΠΑΘΝΗΣΙΦΟΡΟΥ ΣΤΑΘΗΣ 13½ 10½
8 ΧΛΟΨΙΔΗΣ ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΣ 13
9 ΠΑΡΑΣΚΕΥΟΠΟΥΛΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ 2 12½
10 ΣΑΡΑΦΑΝΤΗ ΝΕΦΕΛΗ 2 9 6
11 ΠΑΠΑΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 1 13½ 9 9
12 ΜΟΥΣΟΥΛΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 1 12 7 8
13 ΟΥΖΟΥΝΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 1 10½
14 ΧΑΛΑΤΣΗΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ ½ 10 6 7
15 ΑΝΔΡΟΜΕΔΑ ΑΝΝΑ 0 12½
16 ΔΟΡΙΖΑ ΓΕΩΡΓΙΑ 0 10½ 6







Α' ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ











Τελική  Κατάταξη











ΘΕΣΗ ΟΝΟΜΑ Pts BH. BH. BH.
1 ΚΥΡΙΑΚΑΚΗΣ ΜΙΛΤΙΑΔΗΣ 5 14 10
2 ΚΥΡΙΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΓΙΑΝΝΗΣ 4 11½ 7 9
3 ΚΟΥΡΤΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 16 10 11
4 ΠΕΦΑΝΗΣ ΚΟΣΜΑΣ 16 12½
5 ΚΩΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΘΟΔΩΡΗΣ 14 11
6 ΣΚΑΡΟΣ ΠΕΡΙΚΛΗΣ 13½ 9 10
7 ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΚΙΜΩΝ 13½ 8
8 ΠΟΔΑΡΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ 3 16 9 11½ 1ο ΚΟΡΙΤΣΙ
9 ΜΠΙΖΙΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 3 12½ 9
10 ΒΗΧΑΣ ΝΙΚΟΛΑΣ 13½ 10
11 ΜΑΝΕΣΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 11
12 ΒΑΣΙΛΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΣ 2 15 12½
13 ΧΑΣΙΩΤΗ ΒΑΣΙΛΕΙΑ 2 13 11
14 ΝΤΑΒΕΛΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ 2 12 7
15 ΓΙΑΝΝΗΣ ΔΑΜΙΑΝΟΣ 2 10½
ΤΟΜΑΡΑ ΧΡΙΣΤΙΝΑ 2 10½
17 ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΥ ΜΑΝΩΛΗΣ 2 6
18 ΨΑΡΟΜΑΤΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 12½ 10
19 ΓΙΑΛΗΣ ΝΙΚΟΛΑΣ 10½
20 ΧΑΤΖΗΓΕΩΡΓΙΟΥ ΜΑΡΑ 10½ 8
21 ΜΑΡΜΑΡΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 1 8 6
22 ΚΑΡΜΙΡΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 0 12½
23 ΤΣΑΪΛΑΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ 0 11½ 6














Β' ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ











Τελική Κατάταξη











ΘΕΣΗ ΟΝΟΜΑ Pts BH. BH. BH.
1 ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 5 14 11
2 ΓΑΝΩΤΗΣ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ 4 18½ 10½ 12½
3 ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ ΝΙΚΟΛΑΣ 4 15 10½
4 ΚΑΡΔΑΡΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 4 15 9 12
5 ΜΠΑΝΤΖΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 4 11½ 7
6 ΥΦΑΝΤΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ 4 11½ 6
7 ΑΣΛΑΝΙΔΗΣ ΟΡΕΣΤΗΣ 17 11 11½
8 ΟΥΖΟΥΝΗΣ ΗΛΙΑΣ 15½ 10½
9 ΝΙΚΑΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ 10½ 6 8
10 ΖΑΧΟΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ 3 16 9 12
11 ΚΩΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ 3 14½ 10½
12 ΓΕΡΜΑΝΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 3 14 8 10
13 ΠΙΓΚΟΣ ΑΡΓΥΡΗΣ 3 13 8 10
14 ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ ΠΑΡΗΣ 3 13 9
15 ΣΑΡΟΣ ΑΝΤΩΝΗΣ 3 12½
16 ΒΑΜΒΑΤΣΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 3 10½
17 ΚΟΣΜΑΣ ΓΙΩΡΓΟΣ 14½ 8 11½
18 ΧΟΥΛΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ 11 7 9
19 ΒΟΡΥΛΛΑΣ ΑΝΔΡΕΑΣ 10½ 6
20 ΨΑΡΟΜΑΤΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ 10½ 6 7
21 ΚΟΡΟΒΕΣΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ 9 6
22 ΜΠΟΥΜΠΑΛΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ 2 13½ 9 9
23 ΖΕΡΒΟΥΛΑΚΟΥ ΑΙΜΙΛΙΑ 2 13½ 8 10 1ο ΚΟΡΙΤΣΙ
24 ΣΑΒΒΙΔΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 2 13 8
25 ΖΟΥΔΟΥΜΗΣ ΝΙΚΟΣ 2 12½ 8
26 ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ ΒΗΣΣΑΡΙΩΝ 2 12½ 8 9
27 ΤΡΙΣΠΙΩΤΗΣ ΘΑΝΑΣΗΣ 2 12½ 7
28 ΚΑΣΙΜΑΤΗΣ ΜΑΝΟΣ 2 10 8
29 ΧΑΤΖΗΓΕΩΡΓΙΟΥ ΓΙΩΡΓΟΣ 2 5 6
30 ΠΑΡΑΜΥΘΙΩΤΟΥ ΜΑΡΙΑ 12½ 7 9
31 ΚΑΠΠΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 11½ 6 8
32 ΦΕΙΔΙΑΣ ΓΕΩΡΓΙΑΔΗΣ 10½ 6
33 ΜΑΚΑΡΗΣ ΝΙΚΟΛΑΣ 9
34 ΜΙΧΑΛΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ 1 13 10½
35 ΧΟΝΔΡΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ 1 12½ 10
36 ΚΟΥΒΑΡΑ ΙΩΑΝΝΑ 1
37 ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ ΝΙΚΟΣ 0 10½














Περιφεριακό Ατομικό Σχολικό Πρωτάθλημα Ανατολικής Αττικής 2010
Γ' ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ












Τελική Κατάταξη












ΘΕΣΗ ΟΝΟΜΑ Pts BH. BH. BH.
1 ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 5 17½ 10½ 11½
2 ΔΕΛΛΑ ΜΑΡΙΑ-ΕΛΕΝΗ 4 17 10 11
3 ΠΕΤΣΑΝΑΣ ΔΑΜΙΑΝΟΣ 4 16 9 12
4 ΣΤΡΑΤΗΣ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ 4 14½ 8 11
5 ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΦΑΙΔΩΝΑΣ 4 14 8 10
6 ΑΠΟΣΤΟΛΟΠΟΥΛΟΥ ΑΓΓΕΛΙΚΗ 4 11½ 8 9
7 ΠΑΠΑΪΩΑΝΝΟΥ ΓΙΑΝΝΗΣ 11½ 6 9
8 ΚΑΡΑΘΑΝΑΣΗ ΕΙΡΗΝΗ 3 17 10 12
9 ΘΩΜΑΣ ΘΟΔΩΡΟΣ 3 16½ 11 12
10 ΛΟΥΚΑ ΜΑΓΔΑΛΗΝΗ 3 14 10½
11 ΑΝΔΡΕΟΥ ΖΩΗ 3 12½
12 ΜΗΤΡΟΠΟΥΛΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ 3 12½ 7 11
13 ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΥ ΛΕΝΑ 3 12 7 9
14 ΠΑΡΑΜΥΘΙΩΤΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 3 11½ 6 8
15 ΝΙΝΟΥ ΜΑΡΙΑΝΝΑ 3 11 8
16 ΣΟΥΛΑΚΕΛΗΣ ΒΑΡΘΟΛΟΜΑΙΟΣ 3 5 7
17 ΒΑΣΙΛΑΚΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ 11½ 7 8
18 ΓΟΝΙΔΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ 2 15½ 10½
19 ΚΙΟΥΡΑΝΗ ΖΕΤΑ 2 13 8 10
20 ΚΑΛΑΪΤΖΟΓΛΟΥ ΒΑΣΙΛΗΣ 2 12½ 8 11
21 ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 2 12½ 8 10
22 ΚΟΝΤΟΓΙΩΡΓΟΣ ΝΙΚΟΣ 2 12 8 9
23 ΑΣΗΜΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΣ 2 12 9
ΜΠΙΖΙΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ 2 12 9
25 ΚΙΟΥΡΑΝΗ ΕΛΛΗ 2 11½ 7 10
26 ΚΡΑΝΙΑΣ ΙΑΣΩΝΑΣ 2 10½ 6 8
27 ΚΟΤΤΑΚΗΣ ΜΑΝΟΣ 2 10 6 8
28 ΑΝΘΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 10½ 6
29 ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΥ ΔΕΣΠΟΙΝΑ 10 6 7
30 ΚΩΤΣΗ ΝΙΚΗ 1 11½ 7 9
31 ΒΑΛΛΗ ΕΥΡΙΔΙΚΗ 1 10½
32 ΠΑΤΡΙΝΟΣ ΠΑΝΟΣ 1 10½ 6
33 ΧΑΤΖΗΛΕΡΗΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ 1 9 5 7
















Περιφεριακό Ατομικό Σχολικό Πρωτάθλημα Ανατολικής Αττικής 2010
Δ' ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ











Τελική Κατάταξη











ΘΕΣΗ ΟΝΟΜΑ Pts BH. BH. BH.
1 ΠΑΠΑΓΙΩΡΓΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ 5 15½ 10½
2 ΙΑΚΩΒΙΔΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ 14
3 ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ 4 16½ 10 13
4 ΣΙΑΜΙΔΗΣ ΛΕΥΤΕΡΗΣ 4 15 9 10
5 ΣΙΔΕΡΗΣ ΣΠΥΡΟΣ 4 14
6 ΚΑΡΑΚΟΖΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 4 13½ 9 10
7 ΦΩΤΙΑΔΗΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ 16½ 12
8 ΖΑΧΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 3 17 10 13
9 ΦΕΝΕΡΙΔΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ 3 16 10 11
10 ΧΑΛΙΚΙΑΣ ΑΛΕΞΗΣ 3 15½ 10½
11 ΧΟΥΧΟΥΛΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ 3 14½ 8 10½
12 ΓΚΟΡΤΖΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ 3 12 9
13 ΒΙΟΛΕΤΗΣ ΡΩΜΑΝΟΣ 3 11½ 7 9
14 ΚΑΛΟΓΡΙΔΗΣ ΜΑΡΙΟΣ 3 10½ 7 8
15 ΖΙΑΚΑΣ ΓΙΩΡΓΟΣ 3 10½ 6 8
16 ΖΑΝΙΑΣ ΦΟΙΒΟΣ 3 9 7
17 ΜΑΝΤΑ ΧΡΥΣΑ 12½ 10½
18 ΤΕΤΕΡΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 10 6 8
19 ΜΑΓΓΙΝΑ ΝΕΦΕΛΗ
20 ΠΟΔΑΡΟΠΟΥΛΟΣ ΛΟΥΚΑΣ 2 16 9 10
21 ΑΤΤΑΡΝΤ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 2 15 11½
22 ΜΑΝΕΣΗ ΔΑΝΑΗ 2 13 10
23 ΣΚΑΡΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ 2 13 8 10½
24 ΚΥΡΙΟΠΟΥΛΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ 2 12 8
25 ΚΩΝΣΤΑΝΤΕΛΛΟΣ ΒΙΚΤΩΡΑΣ 2 11½ 8 9
26 ΣΤΕΦΑΝΑΚΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ 2 10 8
27 ΜΑΝΟΥΣΑΡΙΔΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ 2 10
28 ΣΑΡΛΗ ΒΑΡΒΑΡΑ 2 6
29 ΜΑΥΡΟΜΑΤΟΥ ΣΟΦΙΑ 2 9 7
30 ΜΑΥΡΟΓΙΑΝΝΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 1 12 10
31 ΧΡΥΣΙΝΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 1 11 7
32 ΜΠΙΡΝΤΑΧΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 1 10½ 7
33 ΦΑΡΟΥΝΤΖΑΣ ΣΠΥΡΟΣ 1 10½ 7 8
34 ΤΣΙΧΡΙΝΤΖΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 1 10½ 6 8
35 ΚΑΝΕΛΛΑΚΗ ΜΥΡΤΩ ½ 10½ 7















Περιφεριακό Ατομικό Σχολικό Πρωτάθλημα Ανατολικής Αττικής 2010
Ε' ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ











Τελική Κατάταξη











ΘΕΣΗ ΟΝΟΜΑ Pts BH. BH. BH.
1 ΤΗΝΙΑΚΟΣ ΓΙΑΝΝΗΣ 5 16 10 11
2 ΤΟΜΑΡΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 5 15 9 11
3 ΤΣΕΛΕΠΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ 4 18 10 12
4 ΖΕΜΑΝΑΪ ΕΚΤΟΡΑΣ 4 16 9 10
5 ΚΑΡΑΘΑΝΑΣΗΣ ΒΛΑΣΗΣ 4 15 11½
6 ΦΡΑΓΚΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 4 14½ 10½
7 ΚΑΠΕΛΛΑΣ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ 4 14½ 8 11
8 ΒΑΡΥΘΥΜΙΑΔΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ 4 14 8 11
9 ΑΡΜΕΝΙΑΚΟΣ ΣΩΤΗΡΗΣ 3 18 10 12
10 ΣΟΥΡΑΠΑΣ ΧΑΡΗΣ 3 16 10 11
11 ΚΑΠΕΛΛΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 3 14 10½
12 ΣΑΡΛΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ 3 14 8 10
13 ΚΑΡΑΚΟΖΗΣ ΛΑΜΠΡΟΣ 3 13½ 8 10
ΜΑΓΓΙΝΑΣ ΗΛΙΑΣ 3 13½ 8 10
15 ΒΛΑΧΟΥ ΑΓΛΑΪΑ 3 13 8 10
16 ΓΑΡΟΦΑΛΑΚΗΣ ΜΑΝΩΛΗΣ 3 13 10
17 ΒΑΣΙΛΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΛΕΩΝΙΔΑΣ 3 13 7 10
18 ΘΩΜΟΠΟΥΛΟΣ ΣΥΜΕΩΝ 3 13 10
19 ΛΑΜΠΙΔΗΣ ΛΟΥΚΑΣ 3 12½ 7 9
20 ΡΙΤΣΑΤΑΚΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ 3 12 7 9
21 ΣΚΥΛΑΚΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ 3 11½ 7 9
22 ΖΑΝΙΑ ΑΛΚΜΗΝΗ 3 10½ 8
23 ΙΓΝΑΤΙΑΔΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 2 14 8 11½
24 ΓΙΟΥΝΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ 2 13½ 11
25 ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ ΜΑΝΟΣ 2 13 8 10
26 ΘΕΟΛΟΓΙΤΗΣ ΜΑΡΙΝΟΣ 2 12
27 ΑΠΟΣΤΟΛΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 2 12 6 10
28 ΘΕΟΛΟΓΙΤΗΣ ΘΟΔΩΡΗΣ 2 11½ 9
ΧΑΤΖΗΠΑΥΛΗΣ ΙΚΑΡΟΣ 2 11½ 9
30 ΠΑΡΔΑΛΟΣ ΜΙΧΑΛΗΣ 2 11 9
31 ΘΕΟΔΩΡΙΚΑΚΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ 2 11 7 9
32 ΛΕΚΚΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 2 10 8
33 ΠΕΤΤΑΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ 2 9 5
34 ΦΑΡΜΑΚΗΣ ΒΑΓΓΕΛΗΣ 11 9
35 ΓΚΩΛ ΝΑΤΑΛΙ 9 5
ΜΑΚΑΡΗ ΑΡΙΑΔΝΗ 9 5
37 ΜΠΑΓΙΑ ΣΟΝΙΑ 5 7
38 ΚΡΑΝΙΑΣ ΟΔΥΣΣΕΑΣ 1 12 9
39 ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ ΚΥΡΙΑΚΗ 1 11 9
40 ΜΠΕΝΑΣ ΓΙΑΝΝΗΣ 1 10½ 6 7
41 ΜΠΑΓΙΑ ΜΑΡΙΑΝΝΑ 1 10 7
42 ΛΙΑΡΟΠΟΥΛΟΥ ΕΙΡΗΝΗ 1 6 7
43 ΖΑΓΑΡΗ ΡΕΒΕΚΚΑ 1 8














ΣΤ' ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ











Τελική Κατάταξη











ΘΕΣΗ ΟΝΟΜΑ Pts BH. BH. BH.
1 ΖΑΧΑΡΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΥΛΟΣ 16½ 10 11½
2 ΒΛΑΧΟΣ ΜΑΤΘΑΙΟΣ 15 9 11½
3 ΑΣΗΜΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ 4 16½ 10 11½
4 ΧΑΛΚΙΑΣ ΕΦΡΑΙΜ 4 15½ 10½
5 ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΓΙΑΝΝΗΣ 4 14 8 10
6 ΓΙΑΝΝΗΣ ΜΑΞΙΜΟΣ 3 16½ 10 11½
7 ΧΑΛΙΚΙΑΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ 3 15 11
8 ΕΜΕΡΥ ΦΩΤΗΣ 3 14½ 10
9 ΚΑΤΣΟΡΙΔΑΣ ΓΙΑΝΝΗΣ 3 13 8 10
10 ΣΚΑΝΔΑΛΗ ΕΛΕΝΗ-ΜΑΡΙΑ 3 13 7
11 ΛΟΥΚΑΣ ΕΠΑΜΕΙΝΩΝΔΑΣ 3 11½ 9
12 ΝΙΝΟΣ ΘΑΝΑΣΗΣ 3 10 7 8
13 ΚΑΚΛΙΔΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 10½ 6
14 ΧΑΛΚΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 9 5
15 ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΗΣ 2 14½ 9 11½
16 ΣΠΕΝΤΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 2 13½ 8 10
17 ΚΑΝΕΛΛΑΚΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ 2 13 8 10½
18 ΔΟΥΚΑΣ ΡΩΜΑΝΟΣ 2 12 9
19 ΑΖΟΥΚΗΣ ΠΑΝΤΕΛΗΣ 2 10½ 8
20 ΔΑΡΔΑΝΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 2 9 5
21 ΒΗΧΑΣ ΑΝΔΡΕΑΣ 12
22 ΜΑΡΓΑΡΗΣ ΤΑΣΟΣ 11 9
23 ΚΑΛΟΓΕΡΟΠΟΥΛΟΣ ΞΕΝΟΦΩΝ
24 ΠΕΤΡΟΓΛΟΥ ΧΡΗΣΤΟΣ 1 10 7 8
25 ΑΛΕΞΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ½ 10½ 7
26 ΙΑΚΩΒΙΔΟΥ ΒΙΒΗ 0 10 6














Α' ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ











Τελική Κατάταξη











ΘΕΣΗ ΟΝΟΜΑ Pts BH. BH. BH.
1 ΚΑΡΑΚΟΖΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ 5 13 8
2 ΑΣΗΜΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 15½ 9 11½
3 ΜΕΡΑΣΕΔΟΓΛΟΥ ΝΙΚΟΣ 12½ 9
4 ΣΙΑΜΙΔΗΣ ΗΡΑΚΛΗΣ 3 15 11½
5 ΚΟΚΚΙΝΟΓΕΝΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 3 14½ 8 11½
6 ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ 3 11½
7 ΚΩΣΤΟΓΛΟΥ ΠΑΤΡΙΚΙΟΣ 2 13½ 8 11½
ΠΕΤΣΑΝΑΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΑΣ 2 13½ 8 11½
9 ΛΑΖΑΡΟΥ ΘΟΔΩΡΗΣ 2 12 7 9
10 ΣΤΑΘΟΠΟΥΛΟΣ ΟΡΕΣΤΗΣ 2 5
11 ΤΣΑΔΑΡΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 1 8 5 6







Β' ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ











Τελική Κατάταξη











ΘΕΣΗ ΟΝΟΜΑ Pts SB vict

1 ΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ 3 6,50 3

2 ΜΠΑΤΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 3 5,50 3

3 ΚΑΤΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ 2 5,00 2

4 ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ ΘΑΝΑΣΗΣ 1 1,50 1

5 ΒΑΛΑΝΤΑΣΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 1 2,50 1















Γ' ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ











Τελική Κατάταξη











ΘΕΣΗ ΟΝΟΜΑ Pts BH. BH. BH.
1 ΔΟΥΛΙΔΗΣ ΠΑΥΛΟΣ 11½ 6
2 ΧΑΡΑΛΑΜΠΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ 4 12 6 9
3 ΚΟΥΒΑΡΑΣ ΑΝΔΡΕΑΣ 2 14 8 11
4 ΚΡΗΤΙΚΟΣ ΝΙΚΟΣ 13½ 10½
5 ΚΟΥΤΣΟΥΚΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 1 14 8 11
6 ΛΕΚΚΑΣ ΓΙΩΡΓΟΣ 1 11½ 6
7 ΒΑΛΗ ΕΛΛΗ 1 11 5 8 1ο ΚΟΡΙΤΣΙ